Gaude Maria

Figurki Maryi przetrwały huragan Harvey

Figurki Maryi przetrwały huragan Harvey

Oprócz ogromnych szkód spowodowanych zalaniem i wiatrami, huragan Harvey, który przeszedł przez Houston w weekend 26-27 sierpnia, spowodował również kilka pożarów.

Rodzina Roja musiała ewakuować swój dom, gdy zbliżył się do niego Harvey. Byli zdruzgotani, dowiedziawszy się, że został zniszczony przez pożar.

Ale były dwie rzeczy, które pozostały nienaruszone: figurki Najświętszej Maryi Panny.

„Niektórzy obwiniają Boga, inni obwiniają huragan, ale jedynymi rzeczami, które pozostały tutaj nienaruszone, były sakramentalia”, powiedziała Natalia Rojas. „Jak widać, jedyną rzeczą, która przetrwała jest ta figurka".

W miejscu zgliszczy znalazła zarówno wielką figurę Matki Boskiej, jak i mniejszą, wielkości dłoni.

„Rozglądałam się, szukając rzeczy i znalazłam tylko Matkę Bożą”.

„Wiele w życiu doświadczyłem... [Nasza rodzina] stara się pokazać innym rodzinom, jak pozostać silnym, jak wierzyć w Boga i trzymać wszystkich razem w rodzinie”, powiedział Jezus Rojas, ojciec Natalii. Dodał, że byli wdzięczni za pracę miejscowej straży pożarnej, która walczyła z ogniem, nawet gdy zbliżał się huragan.

Natalia wyraziła swą wdzięczność, że ​​jej rodzina została ewakuowana i że Najświętsza Maryja Panna była znakiem nadziei dla jej rodziny w czasie tej katastrofy.

„Doceniajcie to, co macie, słuchajcie ostrzeżeń, kochajcie swoje dzieci i dziękujcie Bogu za dzisiaj i wczoraj, i módlcie się o lepsze jutro”, powiedziała.

Źródło: catholicnewsagency.com